Domů / Novinky / Myopie nebo krátkozrakost
Kategorie
Články
  Odběr novinek

  Myopie nebo krátkozrakost

  Myopie nebo krátkozrakost    Ačkoli přesná příčina tohoto nárůstu krátkozrakosti mezi Američany není známa, mnozí oční lékaři mají pocit, že mají něco společného s únavou očí z používání počítače a jiných rozšířených blízkých vizionálnych úkolů spojených s genetickou predispozicí na myopii.

  Krátkozrakost nebo myopie, je nejčastější refrakční chybou oka a v posledních letech se stává ve světě běžnější.

  Ve skutečnosti nedávná studie Národního očního ústavu (NEI) ukazuje, že prevalence myopie vzrostla z 25% populace USA (ve věku 12 až 54 let) v letech 1971-1972 na neuvěřitelných 41,6% v letech 1999-2004.

  Ačkoli přesná příčina tohoto nárůstu krátkozrakosti mezi Američany není známa, mnozí oční lékaři mají pocit, že mají něco společného s únavou očí z používání počítače a jiných rozšířených blízkých vizionálnych úkolů spojených s genetickou predispozicí na myopii.


  Myopie příznaky a příznaky

  Pokud jste krátkozraký, obvykle budete mít potíže s čtením dopravních značek a zřetelným viděním vzdálených objektů, ale budete schopen dobře vidět na blízké předměty a problém Vám nebude dělat ani čtení a používání počítače.

  Mezi další příznaky a symptomy krátkozrakosti patří škubání, oční napětí a bolesti hlavy. Pocit únavy při jízdě nebo sportování může být příznakem nekorigované krátkozrakosti.

  Pokud pocítíte tyto příznaky nebo příznaky při nošení brýlí nebo kontaktních čoček, naplánujte si komplexní oční vyšetření s vaším optometristou nebo oftalmologem.

  Chcete být informován o zajímavostech ze světa kontaktních čoček? Klikněte sem na odběr novinek.